به حساب کاربری خود وارد شوید
؟
؟
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
اجرای ترمووود نما

آموزش نصب ترمووود :

شرایط استاندارد اجرای نمای چوبی – ترمووود نما

1- بدلیل متفاوت بودن ضریب انقباض و انبساط آهن و چوب، ترمووود نباید به صورت مستقیم به فلز متصل گردد زیرا فلز در تابستان منبسط درحالیکه چوب در تابستان منقبض میشود و در صورت اتصال مستقیم ترمووود به پروفیل فلزی احتمال تابیدگی و ترک در طول زمان وجود خواهد داشت .

2- بهترین گزینه جهت اتصال ترمووود به بدنه فلزی استفاده از چوب زیرسازی با فناوری اشباع میباشد بدین معنی که چوب زیرسازی مورد نظر در مواد و مشتقات نفتی غوطه ور شده و توسط این مواد در برابر رطوبت محافظت میگردد از ظرفی بر خلاف ترمووود امکان استفاده از پیچ فلزی جهت اتصال به پروفیل فلزی  را داراست و نقش واسطه میان فلز و ترمووود را بازی میکند .

3- در صورت پیش آمدگی نمای ساختمان با ترمووود کمتر از 11 سانتیمتر نیازی به استفاده از شاسی کشی فلزی نیست و تنها تراز بودن یک لایه سیمان با ضخامت 4-5 سانتیمتر جهت زیرسازی کار کفایت می کند .

4- در صورت پیش آمدگی نمای ساختمان با ترمووود بیشتر از 11 سانتیمتر بایستی حجم کار با شاسی کشی فلزی عموماً با پروفیل 40*40 میلیمتر اجرا شود و پس از آن چوب زیرسازی و ترمووود به این شاسی متصل گردد .

5- جهت نصب چوب زیرسازی بر خلاف چوب ترمووود رویه کار میباشد و فواصل چوب زیرسازی از یکدیگر بایستی بین 40 – 60 سانتیمتر باشد .

6- جهت کنترل انقباض و انبساط ترمووود در فصول مختلف فاصله الوارها بهتر است در بهار و پاییز 5 میلیمتر،تابستان 7 میلیمترو زمستان 3 میلیمتر باشد تا الوارها به یکدیگر فشار نیاورند باعث تابیدگی نشود .

7- نصب 2 پیچ در هر اتصال به صورت متقارن به چوب زیرسازی و چوب نما توصیه می گردد.

8- در نصب چوب های نمای الواری و یا دکینگ روی زیرسازی چوب را از پیچ های گالوانیزه و استیل با طولی حداقل 5cm استفاده کنید.

9-  تراز بودن زیرسازی شرط زیبایی کار شماست؛ پس قبل از نصب چوب به این نکته توجه کنید.

10-  چوب ها را قبل از نصب برش داده و توجه داشته باشید برش ها طبق نقشه باشد.

11-  چوب های نمایی که در نمای لووری یا نرده بانی استفاده می شود با نظر کارفرما فواصل را در نظر بگیرید. اما به این نکته توجه کنید که زیر نما معلوم می باشد و نیاز به پوشش مرتبط دارد.

12- در نصب چوب های نمای الواری و یا دکینگ روی زیرسازی چوب را از پیچ های گالوانیزه و استیل با طولی حداقل 5cm استفاده کنید.

13- در نصب چوب های نمای لووری روی زیرسازی چوب باید پیچ ها با طول حداقل 7cm و با گام چوب باشد و از جنس گالوانیزه و یا استیل باشد.

14- طبیعت چوب به گونه ای است که ابتدا در درازا افزایش طول دارد و اگر امکان این کار را نداشته باشد در عرض می تابد. به این نکته توجه کنید چوب ها فضای مورد نیاز برای انبساط و انقباض در طول را داشته باشند، یعنی اینکه در انتهای کار حداقل 1cm از دیوار آزاد باشد. در مورد درها که طول کوتاه تری دارند این مقدار می تواند به 3mm کاهش یابد.

 

 شما در تبلیغات گسترده‌ای که هر روز انجام میشود تکرار بعضی‌ از نامها مانند ترمووود (thermowood) را جهت استفاده در نمای چوبی می‌بینید؛ این یک نام کلی‌ است. ترموود(thermowood) در واقع ، نام یک فرآیند فرآوری چوب است. این فرآیند بر روی هر نوع چوبی که با این فرایند بدست آمده برای هر کاری مناسب نیست. 
اغلب کسانی‌ هم که در این عرصه فعالیت میکنند؛ آگاهی‌ زیادی در این زمینه ندارند مصرف کنندگان حرفه‌ای و متخصص مانند معماران، اغلب تفاوت میان این چوبها را تجربه کرده یا شناخت اولیه جهت پیاده سازی نمای چوبی پیدا نموده اند. ما درشرکت  طرح زیباووود ، با بررسی های زیاد بر روی موضوع چوب نما گستره ترین مجموعه چوب فرآوری شده مخصوص نمای چوبی، کف و ... از کشورهای فنلاند آلمان استونی برزیل و ... را برای مشتریان فراهم کرده ایم تا مشتریان بتوانند بهترین گزینه را از نظر دوام زیبایی و قیمت داشته باشند؛

 

منو